InstalacjeGrzewcze

Nasza Oferta

  • montaż grzejników łazienkowych
  • montaż grzejników stalowych
  • montaż grzejników aluminiowych i miedzianych
  • montaż grzejników żeliwnych
  • montaż ogrzewania podłogowego
  • Montaż kolektorów słonecznych
  • Montaż klimatyzatorów
  • Montaż instalacji centralnego ogrzewania
  • Montaż elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody

Grzejniki Stalowegrzejniki stalowe

Z reguły są tańsze od aluminiowych, oraz mają więcej form niż aluminiowe. Wyglądem mogą przypominać stare, żeliwne kaloryfery żeberkowe lub mieć nowoczesny wygląd. Są nieco cięższe, mają więcej różnych wymiarów. Konwekcja zaczyna się w ciągu 5 minut, przy temperaturze 32-35 stopni Celsjusza. Zawierają mało wody i można nimi dobrze sterować. Wśród stalowych grzejników możemy wyodrębnić grzejniki płytowe, rurowe, łazienkowe. Dobrej jakości grzejniki stalowe równomiernie oddają ciepło. Rozstaw podłączeń grzejników stalowych jest zwykle inny niż starych kaloryferów, zatem na ogół trzeba dopasowywać instalację, by wymienić kaloryfer na taki grzejnik.

GrzejnikiMiedziane
Aluminiowe
grzejniki miedziane

Są lekkie, mają bardzo dobre przewodnictwo cieplne. Początek konwekcji następuje już w ciągu 3 minut, przy 26-27 stopniach Celsjusza.

Łatwo można sterować ilością ciepła, które oddają do pomieszczenia. Ponadto są odporne na korozję, jednakże nie należy ich montować w pomieszczeniach, w których aluminium jest narażone na reakcje chemiczne z kwasami. Można jednakże zastosować specjalny środek, który takie reakcje neutralizuje.

Niektóre grzejniki aluminiowe można kupować "na żeberka" czyli w zależności od wielkości grzejnika możemy kupić tyle elementów ile nam potrzeba i złączyć je w grzejnik. Rozstaw podłączeń grzejników aluminiowych (50cm) pasuje do rozstawu kaloryferów, można łatwo wymienić stary kaloryfer na taki grzejnik.

Klimaty
zacjaklimatyzacja

Jeśli decydujesz się na klimatyzator to my na początek powiemy Tobie, że zamontowanie klimatyzacji nie tylko daje możliwość kontrolowania temperatury odpowiednio ją obniżając czy pdnosząc, ale także pozwala uzyskać stosowną wilgotność oraz jej czystość.

Typowe Zastosowania

Wiele z nich dzięki wyjątkowo cichej pracy mogą być stosowane w biurach, kawiarniach, restauracjach, mieszkaniach.

Warto wiedzieć

W najnowszych modelach powietrze jest nie tylko schładzane lub ogrzewane, lecz również wielostopniowo filtrowane (filtry ekranowe, węglowe, plazmowe), niektóre z nich są również wyposażone w jonizator.

Kolektory Słoneczne
kolektory słoneczne

Instalacja solarna to zespół dobranych do siebie urządzen takich jak: kolektory słoneczne, panele sterująco - zabezpieczające i pojemnościowe zasobniki wody użytkowej lub zasobniki buforowe z przepływowymi wymiennikami ciepła. Dobrze ustawione i wykonane instalacje solarne znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych jak i w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, ubojniach i masarniach, klubach sportowych i rekreacyjnych, basenach kąpielowych, a także w rolnictwie i zakładach produkcyjnych. Najczęściej instalacje solarne wykorzystywane są do podgrzewu wody użytkowej. Pozwalają zaoszczędzić całorocznie ok.60% energii potrzebnej do podgrzewu c.w.u. i sezonowo do 90% energii potrzebnej do podgrzewu wody w basenach kąpielowych. Prawidłowo opracowana instalacja w okresie od maja do września niemal całkowicie może pokryć zapotrzebowanie na ciepło użytkowe bez konieczności stosowania dodatkowych urządzen energii.