InstalacjeGazowe

PiecykiGazowe

Początki naszej firmy sięgają czasów gdy w większości mieszkań ciepłą wodę uzyskiwało się poprzez zainstalowanie, popularnego piecyka Termet PG6. Jego długie lata obecności w naszych domach przyczyniła się do nabrania perfekcyjnej wprawy w jego serwisie. Jeżeli nie jesteś zainteresowany zakupem nowego piecyka my na pewno naprawimy stary.

Tyski Hydraulik jest autoryzowanym instalatorem oraz serwisantem piecyków firmy Junkers i Vaillant

Jeżeli zdecydujesz się na wymianę bądź zakup nowego piecyka, my go zamontujemy z pełną gwarancją.

NaszaOferta

  • Sprawdzanie szczelności gazu
  • Montaż piecyka gazowego
  • Montaż płyty gazowej
  • Montaż pieca kuchennego
  • Montaż piecyka łazienkowego z autoryzacją (Junkers, Vaillant, Termet)
  • Montaż/przesuwanie liczników gazowych
  • Wykonanie lub przeróbki instalacji gazowych
  • Montaż Kotła gazowego, olejowego
  • Montaż kotła jednofunkcyjnego, dwufunkcyjnego

KotłyGazowekocioł gazowy

Kocioł gazowy jest urządzeniem, który stosuje się od lat do ogrzewania domów i mieszkań. W odróżnieniu od starych, te najnowsze charakteryzują się dużo lepszą sprawnością. Bywa tak, że trzeba specjalnie przygotować instalacje C.O. lub podłączyć do specjalnego przewodu kominowo-powietrznego aby wykorzystać ich możliwości. Piece (kotły) gazowe to urządzenia, które ogrzewają wodę rozprowadzaną później w systemie centralnego ogrzewania lub grzeją ciepłą wodę użytkową spalając gaz ziemny. Kotły gazowe można również podzielić na jednofunkcyjne i dwufunkcyjne.

Piece jednofunkcyjne

Piece jednofunkcyjne przede wszystkim zapewniają utrzymanie właściwej temperatury w instalacjach centralnego ogrzewania. Po zakupieniu osobnego zasobnika i jego instalacji obok, mają one również możliwość grzania ciepłej wody użytkowej. Takie połączenie będzie wymagało uwzględnienia dodatkowej mocy potrzebnej na ten cel. Aby temu sprostać stosowana jest zasada pierwszeństwa - piec grzeje wodę najpierw na cele użytkowe by później przejść do funkcji ogrzewania układu centralnego ogrzewania.

Piece dwufunkcyjne

Piece dwufunkcyjne są tak zbudowane aby w jednym urządzeniu było możliwe grzanie wody na potrzeby centralnego ogrzewania oraz na cele użytkowe. Jednak nie zmienia się tutaj funkcja priorytetu dla ciepłej wody użytkowej. Dzięki zastosowaniu drugiego wymiennika istnieje możliwość ogrzewania wyłącznie wody użytkowej. Połączenie takie nie wymaga zatem stosowania wymiennika. Niestety wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości zastosowania cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. W praktyce oznacza to, że po każdorazowej dłuższej przerwie w korzystaniu z cieplej wody konieczne jest spuszczenie całej objętości wystudzonej wody z rur dzielących piec z punktem poboru. Takie połączenie szczególnie naraża wymiennik na zarastanie kamieniem, w konsekwencji czego z czasem sprawność grzania wody maleje.